Răzbunarea lui Monte-Cristo

Muzeul Național al Țăranului Român – cunoscut pe vremuri și ca Muzeul de la Șosea – continuă ciclul său de conferințe vizând dezbaterea publică a problematicii vaste a tradițiilor în cultura română actuală. Conferințele se adresează publicului larg, în mod special tinerilor specialiști din domeniile umaniste, și se organizează la Clubul Țăranului.

Muzeul Național al Țăranului Român vă invită miercuri, 12 februarie 2014, ora 18.00, la Clubul Țăranului, la conferința Răzbunarea lui Monte-Cristo, un eveniment-surpriză din ciclul Conferințelor de la Șosea, susținut de etnologul Șerban Anghelescu.

Partener: Clubul Țăranului