Zilele filmului polonez la Bucureşti

Până pe 4 decembrie, de la ora 19:00, la Studioul Horia Bernea (Noul Cinematograf al Regizorului Român), vă invităm la "Zilele filmului polonez la Bucureşti" , ediţia a VI-a.

Vineri, 2 decembrie
19:00 Zilele filmului polonez: Mistificarea, de Jacek Koprowicz, Polonia, 2010, 100 min. Cu: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Ewa Błaszczyk, Olgierd Łukaszewicz, Wojciech Pszoniak, Andrzej Chyra, Karolina Gruszka

Sâmbătă, 3 decembrie
19:00 Zilele Filmului Polonez : Joanna, de Feliks Falk , Polonia, 2010, 105 min. Cu: Urszula Grabowska, Stanisława Celińska, Kinga Preis, Joachim Paul Assboeck