MNȚR la BOOKFEST 2017

Muzeul Național al Țăranului Român participă la Salonul internaţional de carte BOOKFEST 2017

Muzeul Naţional al Ţăranului Român şi Editura MARTOR vă aşteaptă, la început de vară, la Salonul Internaţional de Carte Bookfest (24 – 28 mai 2017), ajuns la cea de a XII-a ediţie.

Anul acesta, invitatul de onoare al târgului de carte organizat de Asociaţia Editorilor din România este Suedia.

Adresa noastră, pe perioada târgului, este: Complexul expoziţional ROMEXPO din Bucureşti – pavilion C4, standul C68.

Iubitorii de carte frumoasă vor găsi aici, de miercuri până duminică, între orele 10.00 – 20.00, publicațiile apărute de-a lungul anilor sub egida Muzeului şi a Editurii Martor.

Vă întâmpinăm cu cărți pe alese, într-un stand plin de culoare și însemne țărănești, așa cum v-am obișnuit deja.

Intrarea liberă!

Puteţi vizualiza toate cărţile pe care le prezentăm la târg pe site-ul www.muzeultaranuluiroman.ro.

Ne puteți scrie la adresa: martor@muzeultaranuluiroman.ro