To Virtual Tour

Nu vei primi informaţia mură-n gură! Muzeul nostru e un loc al aventurii şi al descoperirii. E un loc al desfătării, dar şi al îndrăznelii: îţi trebuie curaj să îţi pui întrebări, să judeci mereu lucrurile într-o viziune proaspătă, să refuzi poncifele, să îţi construieşti propriul muzeu al ţăranului. Ghidul audio te îndrumă, dar nu îţi explică întotdeauna. Dacă ar face-o, cum ţi-ai mai putea păstra curiozitatea?

Events

S-a înfiinţat Asociaţia pentru Muzeul Ţăranului
MNŢR pe Twinkl
VINUL MUZEULUI ȚĂRANULUI
MNȚR a primit Înaltul Patronaj al Majestății Sale Margareta, Custodele Coroanei române
The National Museum of the Romanian Peasant relaunches its virtual tours
Diplomă aniversară
SUSȚINEȚI MUZEUL NAȚIONAL AL ȚĂRANULUI ROMÂN!
Diplomă UNESCO
Calendarul 2021
Muzeul virtual al Copilăriei
We wear culture: De la Coco Chanel la portul tradițional românesc